In Partnership with AOL Search

DMOZ: Open Directory Project

Co je to "Robozilla" (Červené)?

Robozilla je robot, který opakovaně navštěvuje všechny stránky v ODP. Pokud byly stránky přesunuty nebo nejsou nalezeny, Robozilla zaznamená tento fakt v ODP. Může být mnoho důvodů pro vyskytnutí se chyby při sledování stránek, takže byste měli vykonat různé akce v závislosti na příčině.

Co mám dělat při Robozilla chybách?

Vaše první akce může být stání se Sherlockem Holmesem a vyřešit, proč URL neodpovídá. Zde je seznam běžných důvodů pro chyby a akce, které byste mohli udělat:

ProblémŘešení
Překlep v URL. Editor napsal URL nesprávně. URL opravte. Pokuste se vložit (nebo odstranit) běžné konce, jako default.html, default.htm, default.asp, index.html, index.htm, index.cgi, index.mv, index.asp, index.php, main.html, main.htm, apod.
URL funguje. Server mohl být dočasně nedostupný, když Robozilla stránky kontrolovala. Stiskněte tlačítko "URL funguje, smazat chybu".
URL je mrtvé. Stránky mohly být přesunuté. Zkuste vyhledávání na Google; může tam v cache být původní verze stránek ukazující ale na nové umístění. Také zkuste vyhledávání v Google nebo Bing s názvem nebo některými klíčovými slovy typickými pro původní stránky, mohlo by se objevit aktualizované URL s těmito stránkami.
URL je mrtvé, hledal jsem nové umístění, ale nenašel jsem ho. Zkuste toto URL příští týden nebo později a pokud neobsahuje unikátní informaci, odstraňte ho.

Jaké jsou chybové kódy?

Jsou dva druhy chybových kódů, které je možné odhalit v ODP. První druh jsou kladná čísla větší než 100. Tato čísla jsou chyby v HTTP protokolu. Jestliže vidíte jedno z těchto čísel, Robozilla byla schopná spojit se serverem, ale není schopná dostat se z nějakého důvodu na dokument.

Chybové kódy s hodnotami menšími než 0 jsou chyby, které se objeví, zatímco se Robozilla pokouší spojit se serverem (ale nedostane se dál). To může být kvůli překlepům v URL, špatnému síťovému spojení nebo přetíženým či "spadnutým" serverem. Odkazy jsou označeny a ještě než jsou označeny chybou, pokusí se Robozilla spojit se serverem ještě jednou později.

Následují nejpoužívanější běžné chybové kódy vytvořené prostřednictvím Robozilly. Seznam všech chybových kódů je také dostupný, v případě, že narazíte na nějaký nezaznamenaný nebo jste jen zvědaví.

KódVýznam
500Chyba serveru Někdy se to stane při rekonfiguraci serveru. Obvykle je to přechodné a zmizí to, zkontrolujte to později.
410Neexistuje Zdroj vůbec neexistuje. Stránky byly odstraněné webmasterem.
404Nenalezeno Zdroj na tomto serveru neexistuje. Stránky byly pravděpodobně odstraněny.
403Zakázáno Nemůžete tento zdroj na serveru vidět. Administrátor zakázal serveru odpovídat na dotaz nebo je pro to nějaký jiný důvod.
401Neautorizováno Nemáte právo tento zdroj na serveru vidět. Možná je požadované heslo nebo byl zdroj přesunut.
400Chybný dotaz Obvykle to nastane kvůli chybným znakům v URL nebo jinou poškozenou URL syntaxí. Pokuste se např. změnit znaky mezer na %20 a uvidíte, jestli to chybu opraví.
302Dočasně přesměrováno Stránky mají dočasně nové URL (teoreticky; v praxi je to často použité jako synonymum pro kód 301). Aktualizujte seznam na nové URL.
301Trvale přesměrováno Stránky mají nové URL. Aktualizujte seznam na nové URL.
0Neznámá chyba Pravděpodobně chyba DNS serveru.
-1Nenalezen host server Pravděpodobně překlep v doménovém jméně nebo nezaplacený účet za doménové jméno.
-4Spojení neúspěšné Nelze se připojit na HTTP server. Server je funkční, ale nechce s Robozillou komunikovat na specifikovaném portu.
-5Vypršel timeout Robozilla se úspěšně se serverem spojila a poslala dotaz, ale vypršel timeout při čekání na odpověď. To se někdy stává u velmi vytížených serverů.
-6Chybné URL Problém s formátem URL. Možná chybí http:// ? Poznámka: Když kliknete na [edit] odkaz u URL a chybí http:// , editační stránky doplní http:// a URL pracuje. Ještě musíte kliknout na "Aktualizovat" (ne na" URL funguje") v editační stránce a nabyde to platnost.
-7Chyba serveru Server vrátil neznámý chybový kód a je pravděpodobně rekonfigurován. Stránky mohou být v pořádku, zkontrolujte je později.
-8Doménové jméno vypršelo