In Partnership with AOL Search

DMOZ: Open Directory Project

Spamování - zasílání nevyžádaných materiálů

Nevyžádaný materiál (dále jen spam) se objeví, jsou-li několikrát odeslány identické stránky do stejné kategorie, je-li jedna stránka zaslána do více neadekvátních kategorií nebo pokud odeslání nějakým jiným způsobem porušuje naši Odesílací politiku nebo narušuje činnost ODP. Jeden z triků používaný k získání násobného začlenění v kategorii je zaslání stránky (nebo podobných stránek či podstránek ("Deeplink") pod názvy jiných registrovaných domén. Např. společnost Baba Jaga by mohla zaslat odkazy jak www.babajaga.com tak i další www.baba-jaga.com, které by odkazovaly na stejné stránky. Naším cílem je udržet Open Directory co nejprostší spamu, jak jen to je možné a editorská bdělost ke spamu k dosažení tohoto cíle je pro nás rozhodující.

Stránky, které opakovaně nebo vytrvale spamují adresář budou z možnosti zaslání odkazu blokovány nebo jejich odkazy mohou být v adresáři vymazány. Stránky propojené se známými spammery mohou být rovněž odstraněny z adresáře a nebo blokovány. Pokud spam zaznamenáte ve vaší kategorii, můžete zasílateli odpovědět s použitím odkazu na naše směrnice. Můžete je rovněž nasměrovat na naši odesílací politiku k vysvětlení jakéhokoliv nedorozumění. Pokud si vyberete napsat odesílateli, buďte v e-mailu slušní a ohleduplní. Užívání hrubého jazyka a nadávek v e-mailech směrem k odesílateli je nežádoucí, stejně jako vyhrožování. Stejně tak v dopisech neuvádějte, že jste zaměstnanci ODP. Není-li vám odepisování spammerům příjemné, zašlete e-mail zaměstnancům ODP na adresu staff@dmoz.org s předmětem "ODP Spam" a zaměstnanci se o to postarají.

V některých případech mají stránky tzv. deeplink. Pak by měl ovšem takový odkaz nabízet nadmíru potřebný obsah, který je zvlášť užitečný pro určitou kategorii nebo je obsah nějakým způsobem unikátní. Používání vnořených odkazů by mělo být výjimečné spíš než pravidelné.