In Partnership with AOL Search

DMOZ

DMOZ Verisi Kullanıcıları

DMOZ  verisi birçok web sitesi, arama motoru ve dizin tarafından kullanılmaktadır. Bunların bir listesine buradan ulaşılabilir. DMOZ bu sitelerin verilerini ne zaman güncellediğini kontrol etmemektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi DMOZ lisansında bulunabilir.

AOL şirketinin üçüncü kişiler tarafından yapılabilecek tecavüzlere karşı gerekli önlemleri alabilmesi amacıyla ve bu projeye katılım hakkına karşılık olarak DMOZ'da yaptığınız veya bundan sonra yapacağınız tüm iş (tanımlama, e-posta, iletişim, dizin düzenlemesi, vs.) ile ilgili haklar AOL şirketine tahsis edilmiş kabul edilir. Buna karşılık AOL size burada yarattığınız veya yazdığınız tüm materyal için telif hakkı ödemeden kullanabilme yetkisi vermektedir. Ayrıca, DMOZ'a yaptığınız eklemeler için dağıtım ve yayına izin verme ile ilgili tüm yetkilerin yalnızca size ait olduğunu garanti etmektesiniz. Üçüncü şahısların haklarını çiğnediğinize dair iddialara karşı AOL'in sizden rica edeceği tüm bilgileri sağlamanız gerekmektedir.


Bu Yönergede yer alan hiçbir şey DMOZ, AOL veya herhangi bir ortağı, çalışanı, veya yöneticisi hakkında iddia için yasal temel oluşturmaz. Size gönüllü bir editör olarak çalışma olanağının verilmesine karşılık, editörlüğünüz nedeni ile oluşabilecek hiçbir iddiada bulunmayacağınızı garanti etmektesiniz.

DMOZ Personeli dizin yapısı ve içeriği konusunda geniş haklara sahiptir. DMOZ Personeli, herhangi bir gönderiyi silme, reddetme, veya düzenleme yetkisine de sahiptir. Bu yönergeyi veya diğer yönerge ve kuralları istediğimiz zaman ve haber vermek zorunda olmaksızın değiştirebiliriz.